Informacje prasowe

Informacje prasowe

Britax Römer dobrowolnie wycofuje partię produktu dualfix sprzedaną od Listopada 2017 do Marca 2018

Fotelik DUALFIX będzie bezpłatnie wymieniany w związku z potencjalną wadą, mogącą mieć wpływ na bezpieczeństwo

Leipheim, Niemcy, 22 marca 2018 r. – Britax Römer podjął dobrowolną decyzję o wycofaniu partii produktu DUALFIX, w związku z możliwą wadą komponentu, mogącą mieć wpływ na bezpieczeństwo. Potencjalnie wadliwy komponent został użyty w partii produktu sprzedanej pomiędzy 3 listopada 2017 a 22 marca 2018. Rodziców, którzy zakupili fotelik DUALFIX w tym czasie, prosimy o odwiedzenie strony https://www.dualfix-check.com/ w celu sprawdzenia czy ich fotelik jest objęty wymianą oraz uzyskania dalszych informacji.

Britax Römer znalazł przyczynę wady i może potwierdzić, że problem nie dotyczy fotelików DUALFIX spoza tej partii. Wspomniany komponent nie jest używany w żadnym innym foteliku Britax Römer, w tym w innych wersjach fotelika DUALFIX. Britax Römer nie otrzymał żadnych zgłoszeń dotyczących zdarzeń czy wypadków mających związek z potencjalnie wadliwym komponentem.

Firma podjęła dobrowolną decyzję o wymianie foteli DUALFIX, gdy rezultaty wewnętrznych regularnych testów zgodności produkcji (COP) nie spełniły wewnętrznych standardów bezpieczeństwa Britax Römer. Bezpieczeństwo dzieci i jakość produktów to najwyższy priorytet firmy Britax Römer.

Chociaż niewielka liczba fotelików ma potencjalnie wadliwy komponent, Britax Römer bezpłatnie wymieni wszystkie produkty DUALFIX sprzedane między 3 listopada a 22 marca. Rodzice posiadający fotelik objęty wymianą proszeni są o zaprzestanie jego używania oraz zarejestrowanie się na stronie w celu otrzymania nowego fotelika. Britax Römer przeprasza za wszelkie niedogodności w związku z zaistniałą sytuacją.

W razie pytań, prosimy o kontakt pod adresem: dualfix-check@britax.com.