Homepage Header4400x1130

Dba o bezpieczeństwo dzieci w podróży od 1966r

Pięćdziesiąt lat temu firma Britax wprowadziła na rynek pierwszy system bezpieczeństwa dla podróżujących w samochodzie dzieci. Było to w latach 60. Britax był wówczas wiodącym w Wielkiej Brytanii i Europie producentem samochodowego wyposażenia związanego z bezpieczeństwem, takiego jak: hamulce, pasy bezpieczeństwa, akcesoria oświetleniowe i kaski.


Firma Britax, wraz z zależnymi spółkami, zdobyła uznanie w powojennej Europie , gdy doceniono wagę bezpieczeństwa uczestników ruchu samochodowego, poprzedzoną wprowadzeniem i szerokim zastosowaniem pasów bezpieczeństwa w lotnictwie podczas wojny.

50 years images12

Britax należał do firm, które jako pierwsze rozpoznały tę potrzebę i wprowadziły pasy bezpieczeństwa do powszechnej produkcji w pojazdach.


Pod koniec lat 60. Britax i jego filie były wiodącymi dostawcami dla europejskich koncernów samochodowych, takich jak Volkswagen, Opel i Audi.

50 years images13

Britax wyróżniał się już wtedy, jako lider kontroli jakości i procesów takich jak testy fizyczne pod kątem trwałości i wytrzymałości.


Specjalistyczna wiedza i zaawansowane testy docenione zostały zarówno przez branżę, jak i ciała prawodawcze, zaś w 1960 roku firma Britax miała znaczny wkład w opracowanie pierwszego światowego standardu dla pasów bezpieczeństwa, tzw. Standardu Brytyjskiego.

50 years images11

W roku 1966 Britax rozszerzył zakres swoich działań na bezpieczeństwo dzieci na rynku brytyjskim oraz niemieckim.


Pierwszym fotelikiem dostępnym w Wielkiej Brytanii był Star Rider, przeznaczony dla dzieci od wieku 6 miesięcy do ok. 5 lat i wyposażony w uprząż złożoną z pięciu pasów.
Można go było kupić w wersji czerwonej, niebieskiej lub szarej. Uprząż fotelika, zwaną Galaxy Harness, można było stosować dla dzieci od 5 do 11 lat.

50 years images14

W latach 1966-67 młody pracownik firmy Römer, Hermann Wetter, opracował w Ulm fotelik o nazwie Lufki.


Pomysł na fotelik dla dziecka przyszedł mu do głowy rok wcześniej, gdy jechał z Wiednia do Ulm, wioząc swoją nowo narodzoną córeczkę w kartonowym pudełku umocowanym na tylnym siedzeniu. Za namową żony zabrał się za opracowanie lepszego rozwiązania dla bezpiecznego przewożenia dzieci.

50 years images18

Lufki był fotelikiem dmuchanym dostępnym w kolorach jasnoniebieskim i czerwonym. Wyprodukowano jedynie kilkaset egzemplarzy, gdyż Wetter zaczął pracę nad ulepszoną wersją fotelika.


W 1969 roku na rynku pojawiła się Peggy.
Fotelik ten stał się ikoną - najlepiej rozpoznawalnym produktem w całych Niemczech. Jego kolory: czerń i pomarańcz stały się w latach 70. i 80. synonimem bezpieczeństwa dzieci w samochodach.
Firma Britax Römer produkowała foteliki Peggy przez ponad 30 lat.

50 years images10

Nasza historia ma swe korzenie w branży bezpieczeństwa oraz w branży samochodowej, w przeciwieństwie do większości naszej konkurencji, która wywodzi się spośród producentów zabawek i wózków.


Stąd firma Britax wypracowała wyjątkowy know-how: wiedzę z tych dwóch branż wykorzystała tak, aby stworzyć wytrzymały fotelik, który idealnie współgra z innymi elementami wyposażenia pojazdu.

50 years images

W latach 70. podjęto decyzję strategiczną, polegającą na skupieniu wysiłków na fotelikach dziecięcych. W tym celu firmy Britax i Römer połączyły się.


Choć nasza droga do całkowitego poświęcenia się fotelikom była długa, jasnym jest, że bezpieczeństwo pasażera jest zapisane w naszym DNA.

50 years images15

Dlatego naszej listy priorytetów nie otwiera wygląd fotelika, ale to, co ów fotelik może zrobić dla dziecka, dla którego ochrony został stworzony, a także ułatwianie codziennego życia rodzicom.


To, co od 50 lat wyróżnia naszą troskę o bezpieczeństwo dzieci, to innowacyjne technologie owocujące technicznymi przełomami, zaawansowane badania i testy, oraz długoletnia współpraca z partnerami w branży samochodowej i wyścigowej. Nasza zasada to ciągłe przesuwanie granic możliwości, aby życie rodzinne nie znało ograniczeń.

50 years images2

GRATULACJE Z CAŁEGO ŚWIATA

Mothercare chciałaby złożyć firmie Britax gratulacje z okazji tej okrągłej rocznicy, jako marce, która nieustannie zajmuje pozycje lidera, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, innowacje i rozwój w branży fotelików samochodowych.
Mothercare, UK
Retailerbilder mothercare1180x8302
Gratulacje dla Britax Römer za całe 50 lat nieustannego tworzenia innowacyjnych rozwiązań, udoskonalania systemów bezpieczeństwa oraz aktywnego udziału w opracowywaniu europejskich standardów dla fotelików samochodowych. Niewiele marek może się pochwalić takimi osiągnięciami.
Matias Massó, S.A., Dystrybutor Produktów dla Dzieci, Hiszpania
Niech gwiazda Britax Römer, która narodziła się 50 lat temu, będzie najjaśniejszą gwiazdą przez kolejne 500 lat!
EDM, Dystrybutor Produktów dla Dzieci, Rosja
Quotes 2
Oryginalna norma ISO 9000 w całości opierała się na standardzie stworzonym w zakładzie Britax Croydon przez inżyniera Davida Burleigha. Zatem jeśli chodzi o jakość, można powiedzieć, że Britax dosłownie ustalił standardy.
Robert Bell, właściciel sklepu sieciowego, a wcześniej wieloletni pracownik Britax w Szwecji
Homepage Content banner4400x720 3