Made in Germany

Made in Germany

Stworzony dla naszych dzieci, stworzony dla Twoich dzieci.

Odkąd 50 lat temu powstał pierwszy fotelik dla dzieci Britax Römer, ponad 500 pracowników codziennie dba o to, by każdy nowy produkt był jeszcze bezpieczniejszy. Wiemy jak ważna jest ochrona tego, co najważniejsze, bo sami jesteśmy rodzicami.

Motto „Made in Germany” ma dla nas ogromne znaczenie. Nie tylko koncepcja i projekt fotelika powstaje w Niemczech. Większość naszych fotelików jest tam produkowana, więc idea „Made in Germany” towarzyszy im od początku do końca.

Od koncepcji do bezpiecznego fotelika dla dzieci

Stworzenie nowego fotelika Britax Römer zajmuje od dwóch do trzech lat. Naszą przewagą jest to, że wszystkie działy, od pierwszej koncepcji po testowanie i produkcję, znajdują się pod jednym dachem. Dzięki temu wszystkie zespoły mogą pracować razem w jednym celu: produkcji najbezpieczniejszych fotelików samochodowych.

Wizja

Wizja

Na początku jest idea i niemiecka technologia. Proces rozwoju produktu to ciągły cykl, w którym bierze udział zespół menedżerów produktu, projektantów i inżynierów. Nasze wewnętrzne zespoły projektowe, testujące i symulacyjne tworzą pierwsze modele CAD (Computer-Aided Design) w ścisłej współpracy. Projekt jest kontrolowany, przechodzi crash testy, następnie wprowadzane są poprawki i cykl rozpoczyna się od nowa, do czasu gdy fotelik spełni wszystkie wymagania.

Troska

Troska

Działamy zgodnie z zasadą, by tworzyć produkty i rozwiązania, które wyróżniają się żywymi kolorami i zgodnością z najnowszymi trendami. Uważamy, że bezpieczeństwo i design muszą iść ze sobą w parze. Dlatego dbamy o to, by materiały, których używamy nie zawierały szkodliwych substancji i charakteryzowały się wysoką jakością. By móc to zagwarantować przenieśliśmy całą produkcję pokryć do Europy. W rezultacie otrzymaliśmy produkt, który nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale zachęca ergonomią i designem.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Podczas procesu produkcji fotelik wielokrotnie przechodzi szereg testów. Oprócz ciągłych crash testów w jednym z naszych czterech laboratoriów testowych w Europie, fotelik jest też testowany wirtualnie. Korzystamy z Projektowania Wspomaganego Komputerowo (CAE), by symulować szczegółowe, wirtualne testy zderzeniowe. To daje nam szczegółowy wgląd w efekty potencjalnych wypadków.
Nawet jeżeli fotelik jest już produkowany seryjnie, nie kończymy testów. Regularnie wybieramy produkty z naszej oferty i poddajemy je ponownym testom w naszych laboratoriach. Dodatkowo systematycznie przeprowadzamy testy pasów i innych elementów związanych z bezpieczeństwem.

Wiedza

Wiedza

Nasze foteliki produkowane są ręcznie. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie elementy pasują do siebie, a każdy tworzony przez nas produkt jest bezpieczny. Doświadczenie gra tu ogromną rolę.Niektórzy z naszych pracowników produkcji są częścią zespołu od 35 lat.
Wybierając dostawców dbamy o jak najkrótsze trasy transportu. To pozwala na osiągnięcie efektu synergii i poprawia współpracę już podczas rozwoju produktu. Co istotne, stawiamy także na zrównoważony rozwój i lepsze gospodarowanie CO2, dzięki krótkim trasom i ograniczeniu materiałów do pakowania.

Wszystkie nasze foteliki samochodowe są konstruowane, projektowane i testowane w Niemczech. Blisko 70% naszych fotelików samochodowych jest produkowanych w Niemczech.