ADVANSAFIX III SICT

Zwiększona ochrona i wygoda dla rosnących dzieci
ADVANSAFIX III SICT to nasz nowy fotelik dla rosnących dzieci o wadze od 9 kg aż do 36 kg. Dzięki 5-punktowemu pasowi bezpieczeństwa dzieci o wadze do 18 kg są bezpiecznie przypięte w foteliku. U dzieci starszych, przypiętych 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, technologia SecureGuard daje dodatkowy, czwarty punkt zaczepienia, dzięki któremu pas biodrowy pozostaje we właściwej pozycji. Fotelik posiada także regulowaną ochronę w przypadku zderzeń bocznych (SICT). Wśród cech wyróżniających ten fotelik jest także wiele pozycji spoczynkowych dla dzieci o wadze do 36 kg. Zaawansowane zabezpieczenie i komfort dla Twojego rosnącego dziecka.

KOLOR COSMOS BLACK

Dopasowanie


NIEMOWLĘ MAŁE DZIECKO DZIECKO KILKULETNIE

GRUPA 1/2/3

9 kg - 36 kg

9 miesięcy - 12 lata

STANDARDY JAKOŚCI


  • Engineered in Germany

NAGRODY


NAJWAŻNIEJSZE CECHY PRODUKTU

ZAAWANSOWANE FUNKCJE BEZPIECZEŃSTWA DLA CAŁEGO PRZEDZIAŁU WIEKOWEGO

Fotelik ADVANSAFIX III SICT został zaprojektowany, aby chronić dziecko od 9 miesięcy aż do 12 lat. Łączy w sobie szereg zaawansowanych rozwiązań technologicznych wykraczających poza wymogi prawne. Wszystko po to, by rodzic mógł być całkiem spokojny o bezpieczeństwo dziecka. ISOFIX w połączeniu z Pivot Link minimalizuje ruch do przodu w wypadku kolizji, zmniejszając ryzyko obrażeń głowy i szyi u dzieci niezależnie od wieku, zaś technologia ochrony przed uderzeniem bocznym (SICT) dodatkowo zabezpiecza na wypadek uderzenia z boku. A gdy dziecko rośnie i zamiast zintegrowanej 5-punktowej uprzęży przypinane jest 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, SecureGuard utrzymuje w optymalnej pozycji pas biodrowy przeznaczony dla osoby dorosłej.

01 Highlight advanced safety ADVANSAFIX III SICT 1180x830px 72dpi

ODPOWIEDNI DLA DZIECI OD 9 KG DO 36 KG

Fotelik ADVANSAFIX III SICT rośnie w miarę, jak rośnie Twoje dziecko: można go używać dla wagi od 9 kg do 36 kg. Dzięki temu od czasu używania nosidełka nie będzie Ci potrzebny inny fotelik. Gdy dziecko odpowiednio urośnie, łatwo zmienisz system przypięcia z wbudowanej uprzęży (do wagi 18 kg) na 3-punktowy samochodowy pas bezpieczeństwa (do 36 kg) z dodatkową ochroną, jaką daje SecureGuard.

02 Highlight from 9to36kg ADVANSAFIX III SICT 1180x830px 72dpi

KOMFORT NIEZALEŻNIE OD WIEKU

Czy to wypad na zakupy czy wyprawa na wakacje, komfort dziecka w podróży to fundamentalna sprawa. A w miarę, gdy dziecko rośnie, zmieniają się jego potrzeby. Niezależnie od wieku, czy to 9 miesięcy czy 12 lat, ADVANSAFIX III SICT dostosowuje się tak, by spełniać indywidualne potrzeby Twojego dziecka. Jest on zatwierdzony do użytku w pozycji odchylonej u dzieci w każdym wieku, a jego miękko wyściełane skrzydła boczne i regulowana pozycja spoczynkowa dają Ci pewność, że dziecku jest wygodnie w każdej wspólnej podróży.

03 Highlight comfort for all ages ADVANSAFIX III SICT 1180x830px 72dpi

MONTAŻ

OPCJE MONTAŻU


top tether 20x20 new aw

ISOFIX i Top Tether (Grupa 1)

Zamontowanie fotelika w sposób w 100% bezpieczny bywa niełatwe, a to dlatego, że każdy samochód jest inny. Właśnie dlatego Britax opracował ISOFIX, standardowy system wykorzystujący punkty mocowania używany w prawie wszystkich samochodach. System ISOFIX stwarza pewne i bezpieczne połączenie pomiędzy fotelikiem dziecka a samochodem. Dzięki temu, gdy fotelik jest mocowany przez Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich w Twoim lub innym samochodzie, ryzyko popełnienia błędów jest mniejsze.

ADVANSAFIX III SICT wymagania specjalne - bezpieczny montaż jest zapewniony, gdy zostanie użyty górny pas mocujący Top Tether, dający optymalną stabilność.

Zanim kupisz fotelik, zajrzyj do podręcznika użytkowania samochodu i zlokalizuj miejsca mocowania ISOFIX i Top Tether w Twoim pojeździe, poproś też sprzedawcę o montaż testowy w Twoim samochodzie (poproś, by przeprowadził go pracownikprzeszkolony przez Britax).

isofix vehicle list 20x20 new aw

Kompatybilność ISOFIX (Grupa 2/3)

Zamontowanie fotelika w sposób w 100% bezpieczny bywa niełatwe, a to dlatego, że każdy samochód jest inny. Właśnie dlatego Britax opracował ISOFIX, standardowy system wykorzystujący punkty mocowania używany w prawie wszystkich samochodach. System ISOFIX stwarza pewne i bezpieczne połączenie pomiędzy fotelikiem dziecka a samochodem. Dzięki temu, gdy fotelik jest mocowany przez Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich w Twoim lub innym samochodzie, ryzyko popełnienia błędów jest mniejsze.

ADVANSAFIX III SICT wymagania specjalne - bezpieczny montaż jest zapewniony, gdy zostanie użyty górny pas mocujący Top Tether przy przypięciu dziecka w foteliku samochodowym 3-punktowym pasem bezpieczeństwa.

Sprawdź na liście pojazdów lub poprzez FIT FINDER® na stronie produktu, czy dany fotelik jest kompatybilny z Twoim samochodem.

KIERUNEK JAZDY


Przodem do kierunku jazdy

9 kg - 36 kg


CECHY PRODUKTU

Ochrona fotelika z wysokim oparciem
Feature01 Highback Booster Protection ADVANSAFIX III SICT 1180x830px 72dpi

Nasze foteliki z wysokim oparciem chronią dziecko na 3 sposoby: wymodelowany kształt siedziska zapewnia ochronę korpusu dziecka od głowy do biodra - zwłaszcza w przypadku zderzenia bocznego - górne i dolne prowadnice pasa umożliwiają jego prawidłowe umiejscowienie, a wyściełany zagłówek zapewnia bezpieczeństwo i komfort dla głowy i szyi dziecka.

5-punktowe pasy bezpieczeństwa
Feature02 5 Point Harness ADVANSAFIX III SICT 1180x830px 72dpi

Naszym zdaniem 5-punktowe pasy bezpieczeństwa dają dziecku podróżującemu w foteliku najlepszą ochronę. Jest ono przypięte pewnie wewnątrz chroniącej je obudowy fotelika. W przypadku kolizji pasy rozprowadzają siły zderzenia poprzez pięć oddzielnych miejsc: dwa nad ramionami, dwa przy biodrach oraz miejsce, w którym klamra spina pasy między nogami. Dzięki temu dziecko jest chronione z każdej strony.

SecureGuard
Feature03 SecureGuard ADVANSAFIX III SICT 1180x830px 72dpi

SecureGuard pomaga chronić delikatne okolice brzucha dziecka i stanowi dodatkowy - czwarty - punkt zaczepienia dla standardowego 3-punktowego pasa bezpieczeństwa dla dorosłych. Utrzymując pas biodrowy w optymalnym położeniu ponad kośćmi biodrowymi dziecka, SecureGuard pomaga zredukować siły oddziałujące na brzuch w sytuacji kolizji czołowej aż do 35 %*, dając dziecku jednocześnie swobodę ruchów podczas jazdy.
(*Wewnętrzne testy Britax Römer z użyciem manekina Q6, reprezentującego przeciętnego sześciolatka)

Zaawansowana ochrona w przypadku zderzeń bocznych (SICT)
Feature04 SICT ADVANSAFIX III SICT 1180x830px 72dpi

Technologia SICT daje dziecku ulepszoną ochronę w przypadku uderzeń bocznych. Redukuje ona siły uderzenia poprzez zmniejszenie odległości między wnętrzem samochodu i fotelikiem i pochłonięcie energii, zanim ta dotrze do dziecka. Aby skorzystać z tej ochrony, wystarczy wyregulować poduszkę SICT z boku fotelika samochodowego najbliżej drzwi.

Wiele pozycji spoczynkowych
Feature05 Multi recline positions ADVANSAFIX III SICT 1180x830px 72dpi

Zapewnienie dzieciom wygody w podróży to konieczność. Dlatego też ADVANSAFIX III SICT zaprojektowaliśmy z trzema pozycjami spoczynkowymi, które bez trudu ustawisz. Mały pasażer będzie zadowolony, a Ty zapomnisz o stresie.

V-Tether – podwójne zaczepienie dla jeszcze lepszej stabilności
Feature06 Top Tether ADVANSAFIX III SICT 1180x830px 72dpi

Dzięki dwóm punktom zaczepienia V-Tether daje dziecku w foteliku jeszcze lepszą stabilność i bezpieczeństwo niż tradycyjne pasy mocujące od góry. V-Tether zapobiega obracaniu się fotelika i zmniejsza ruch dziecka do przodu w wypadku kolizji. Dodatkowo, szwy są zaprojektowane tak, aby ich rozdarcie było stopniowe i kontrolowane, co pozwala pochłonąć siłę zderzenia czołowego.

System Pivot Link firmy Britax Römer
Feature07 Pivot Link ADVANSAFIX III SICT 1180x830px 72dpi

W razie wypadku nasz opatentowany system Pivot Link najpierw kieruje siłę w dół – do fotelika – a następnie do przodu, bardziej delikatnie, co znacznie zmniejsza ryzyko obrażeń głowy i szyi dziecka.

Nakładki naramienne
Feature08 Performance Chest Pads ADVANSAFIX III SICT 1180x830px 72dpi

Nasze nakładki naramienne zwiększają komfort i ograniczają ruch dziecka do przodu w zderzeniu czołowym, szczególną ochronę zapewniając delikatnej szyi dziecka. Pomagają one także w równomiernym rozprowadzaniu sił kolizji czołowej przez ramiona i klatkę piersiową.

SPECYFIKACJE

Montagu Montagu

Zatwierdzone


GRUPA 1/2/3

Linia produktów

ADVANSAFIX III SICT ADVANSAFIX II SICT CosmosBlack 02 IsofixTopTether RO 2016 72dpi 2000x2000
View product
EVOLVA 1-2-3 SL SICT EVOLVA 1 2 3 SL SICT WineRose 02 2016 72dpi 2000x2000
View product
EVOLVA 1-2-3 plus EVOLVA 1 2 3 PLUS FlameRed 02 2016 72dpi 2000x2000
View product
EVOLVA 1-2-3 EVOLVA 1 2 3 CosmosBlack 02 2016 72dpi 2000x2000
View product
Instalacja zaczepami ISOFIX tick tick
SecureGuard tick
Ochrona przed uderzeniem bocznym (SICT) tick tick
Regulacja siedziska (pozycje) 3
(Łatwa regulacja)
2 2 2

Akcesoria

W zestawie


  • Instrukcja użytkownika
  • Lista typów
  • Prowadnice ISOFIX
  • Elastyczna poduszka SICT
  • SecureGuard
CZY
PASUJE DO
SAMOCHODU?

FIT FINDER®

CZY PASUJE DO SAMOCHODU?
Nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu. Aby się upewnić, że wybrałeś właściwy fotelik, wybierz swój samochód, aby sprawdzić, czy ADVANSAFIX III SICT do niego pasuje.