Technologia i innowacje

page header safety technology

Po raz pierwszy. Współpraca pionierów. Nieustanne badania. Ciągłe przesuwanie granic możliwości, aby życie rodzinne nie znało ograniczeń.

Oto niektóre z naszych sposobów na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa

SecureGuard

Nasze najnowsze osiągnięcie powstało z myślą o dodatkowym zabezpieczeniu dzieci przypiętych 3-punktowymi samochodowymi pasami bezpieczeństwa. System SecureGuard zapewnia optymalne umiejscowienie pasa bezpieczeństwa ponad kośćmi miednicy, nawet gdy dziecko porusza się w czasie jazdy.

Więcej
page safety SecureGuard

5-punktowy pas bezpieczeństwa i aktywne zapinanie pasów

ZAPROJEKTOWANE W OPARCIU O TECHNOLOGIE STOSOWANE W FORMULE 1 – UWAŻAMY, ŻE 5-PUNKTOWE PASY DAJĄ DZIECIOM DOSKONAŁĄ OCHRONĘ. Aktywny system napinania (ATS) reguluje napięcie pasów i używa sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zapewniając dziecku bezpieczną podróż. Zaś system świetlny (LS) używa świetlnych i dźwiękowych wskazówek, by pomóc Ci przypiąć dziecko przy maksimum bezpieczeństwa i komfortu.

page lifestyle carseatgirl

Dłużej w pozycji tyłem do kierunku jazdy

Uważamy, że dzieci powinny podróżować tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe – dlatego postawiliśmy sobie za cel stworzenie jak najszerszej i najbardziej zaawansowanej technicznie linii takich fotelików na rynku. Zawiera ona foteliki obrotowe, foteliki z możliwością montażu przodem lub tyłem i foteliki umożliwiające podróż tyłem do kierunku jazdy aż do wagi 25 kg lub wieku 6 lat. Jedynie 9 fotelików pomyślnie przeszło wymagający Test PLUS sprawdzający podwyższoną ochronę głowy i szyi w zderzeniach czołowych*. Jesteśmy dumni, że trzy spośród nich to nasze foteliki. MAX-FIX II uzyskał w Teście PLUS certyfikat akceptacji do 18 kg. Natomiast HI-WAY II i MAX-WAY uzyskały certyfikat akceptacji aż do 25 kg. Żadna inna firma tego jak dotąd nie osiągnęła.

*Dane z lutego 2015 r.

page lifestyle rearwardfeet

ISOFIX, ISOFIT, SOFT LATCH AND ISOFIX+

W 1997 r. wraz z firmą Volkswagen opracowaliśmy system ISOFIX, by zaradzić sytuacji, w której niesłychanie często foteliki samochodowe były mocowane nieprawidłowo. Nasz wynalazek to obecnie europejski standard montażu fotelików samochodowych — zapewniający właściwe dopasowanie i zawsze bezpieczną podróż. Unikalny system ISOFIT został zaprojektowany specjalnie do fotelików samochodowych z Grupy 2/3 — wykorzystanie systemu ISOFIX i pasów bezpieczeństwa samochodu pozwala bezpiecznie przypiąć małego pasażera. ISOFIX+, nasze najnowsze osiągnięcie w ramach systemu ISOFIX, polega na użyciu szerokich połączeń ograniczających ruch na boki, razem z górnym mocowaniem Top-Tether, poprawiającym stabilność i pochłaniającym siły podczas zderzenia.

page safety isofix

Pivot Link

Nasz opatentowany system Pivot Link rozszerza możliwości technologii ISOFIX. W sytuacji kolizji Pivot Link ogranicza ruch dziecka do przodu, przekierowując siły głównie w dół. Zmniejsza to ryzyko uderzenia głową w elementy wnętrza samochodu i znacznie redukuje siły oddziałujące na dziecko.

page lifestyle carseatswivel

Innowacje w ochronie w zderzeniach bocznych

Zapewnianie najwyższej ochrony w przypadku bardzo częstego rodzaju kolizji – zderzenia bocznego – od zawsze stanowiło dla nas jeden z priorytetów. Technologia D-SIP zapewnia niemowlętom najlepszą ochronę przy zderzeniach bocznych – wyhamowuje rozpęd i rozprowadza energię z dala od dziecka. System XP-SICT zwiększa bezpieczeństwo starszych dzieci w sytuacji zderzenia bocznego – redukuje siły uderzenia przez zmniejszenie przestrzeni między samochodem a fotelikiem. Wkładki SI-PAD są wykonane ze specjalnego pochłaniającego energię materiału i wbudowane w bocznych obszarach krytycznych fotelika – tworząc barierę chroniącą dziecko przed efektami zderzenia bocznego.

page-product-close-kidfix-xp-sict 2.1 romer

XP-PAD

Dzięki nowatorskiej dwuetapowej kompresji poduszki w przypadku zderzenia czołowego XP-PAD ogranicza siły działające na szyję Twojego dziecka do 30%* w porównaniu z samym pasem bezpieczeństwa dla dorosłych. Zaprojektowane, aby podnieść standardy bezpieczeństwa fotelików z Grupy 2/3.

*Źródło: wewnętrzne testy Britax.

page-lifestyle-carseatboy

Nakładki naramienne

W sytuacji zderzenia nasze opatentowane nakładki naramienne ograniczają ruch dziecka do przodu poprzez równomierne rozprowadzenie sił po ramionach i klatce piersiowej dziecka. Zapewniają też małemu pasażerowi dodatkowy komfort.

page-product-close-chestpads 2.1

3M ScotchliteTM

Odblaskowe paski bezpieczeństwa 3M ScotchliteTM zapewniają widoczność wózka Twojego dziecka nawet przy słabym oświetleniu. Inspiracji dostarczyły nam rodziny z krajów północnoeuropejskich, gdzie zimą dni są krótsze – odblaskowe paski sprawiają, że rodzice i dzieci są dobrze widoczni na spacerach.

page-product-close-gonext-scotchlite 2.1