Wyprodukowano w Niemczech


Stworzony dla naszych dzieci, stworzony dla Twoich dzieci.

Odkąd 50 lat temu powstał pierwszy fotelik dla dzieci Britax Römer, ponad 500 pracowników codziennie dba o to, by każdy nowy produkt był jeszcze bezpieczniejszy. Wiemy jak ważna jest ochrona tego, co najważniejsze, bo sami jesteśmy rodzicami.

„Wyprodukowano w Niemczech” to dla nas wysoki priorytet: Nie tylko koncepcja i projekt fotelika powstaje w Niemczech. Większość naszych fotelików jest tam produkowana, więc idea „Wyprodukowano w Niemczech” towarzyszy im od początku do końca.

Od koncepcji do bezpiecznego fotelika dla dzieci

Stworzenie nowego fotelika Britax Römer zajmuje od dwóch do trzech lat. Nasza przewaga: Wszystkie działy, od pierwszej koncepcji po testowanie i produkcję, znajdują się pod jednym dachem. Dzięki temu wszystkie zespoły mogą pracować razem w jednym celu: produkowania najbezpieczniejszych fotelików samochodowych.

Wyprodukowano z wizją

Wyprodukowano z wizją

Na początku jest idea i niemiecka technologia: Proces rozwoju produktu to ciągły cykl, w którym bierze udział zespół menedżerów produktu, projektantów i inżynierów. Nasze wewnętrzne zespoły projektowe, testujące i symulacyjne tworzą pierwsze modele CAD (Computer-Aided Design) w ścisłej współpracy. Projekt jest kontrolowany, przechodzi crash testy, następnie wprowadzane są poprawki i cykl rozpoczyna się od nowa aż fotelik spełni wszystkie wymagania.

Wyprodukowano z troską

Wyprodukowano z troską

Wyprodukowano z troską. Działamy zgodnie z tą zasadą by tworzyć produkty i rozwiązania, które wyróżniają się żywymi kolorami i odpowiadaniem na najnowsze trendy. Uważamy, że bezpieczeństwo i design muszą iść ze sobą w parze. Dlatego dbamy o to, by materiały, których używamy nie zawierały nadmiaru szkodliwych substancji i charakteryzowały się wysoką jakością. By móc to zagwarantować przenieśliśmy całą produkcję pokryć do Europy.
W rezultacie otrzymaliśmy produkt, który nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale zachęca ergonomią i designem.

Wyprodukowano by chronić

Wyprodukowano by chronić

Podczas procesu produkcji fotelik wielokrotnie przechodzi szereg testów. Oprócz ciągłych crash testów w jednym z naszych czterech laboratoriów testowych w Europie, fotelik jest też testowany wirtualnie. Korzystamy z Projektowania Wspomaganego Komputerowo (CAE) by symulować szczegółowe, wirtualne testy zderzeniowe. To daje nam szczegółowy wgląd w efekty potencjalnych wypadków.
Nawet jeżeli fotelik jest już seryjnej produkcji, nie kończymy testów: Regularnie wybieramy produkty z naszej oferty i przeprowadzamy testy ponownie w naszych laboratoriach testowych. Dodatkowo ciagle przeprowadzamy testy pasów bezpieczeństwa i innych elementów związanych z bezpieczeństwem.

Wyprodukowano z wiedzą

Wyprodukowano z wiedzą

Nasze foteliki produkowane są ręcznie. Dzięki temu mamy pewność, że każda śrubka pasuje i tworzymy bezpieczny produkt. Doświadczenie gra tu ogromną rolę: niektórzy z naszych pracowników produkcji są częścią zespołu od 35 lat.
Wybierając dostawców dbamy o jak najkrótsze trasy transportu. To pozwala na synergię i poprawia współpracę już podczas rozwoju produktu. Co również ważne, stawiamy na zrównoważony rozwój i lepsze gospodarowanie CO2 dzięki krótkim trasom i ograniczeniu materiałów do pakowania.

Wszystkie nasze foteliki samochodowe są konstruowane, projektowane i testowane w Niemczech. Blisko 90% naszych fotelików samochodowych jest produkowanych w Europie, w tym ok. 60% w Niemczech i ok. 30% w Wielkiej Brytanii.