NASZA HISTORIA

page lifestyle flyingbaby

WIERZYMY W ŻYCIE BEZ OGRANICZEŃ

Dlatego podnosimy poprzeczkę dla standardów bezpieczeństwa
Aby zapewnić, że dzieci jeszcze nigdy nie były tak dobrze chronione w ruchu

Wytyczamy nowe granice inteligentnego wzornictwa
Aby uczynić życie w ruchu jeszcze bardziej bezproblemowym

Nigdy nie dyktujemy rodzicom, jakie powinni obrać ścieżki
Sprawiamy, że podróż staje się przyjemnością

BYĆ WOLNYM.


NASZA RODZINA

RAZEM LEPIEJ

Britax i Römer są członkami rodziny od 1978 r., a BOB od 2011 r. Obecnie jeszcze bardziej zacieśniamy te więzy. Wspólnie możemy zrobić kolejny krok naprzód w pomaganiu rodzicom żyć pełnią życia. W naszym DNA na stałe wpisane są innowacje i zaangażowanie w zrobienie jeszcze jednego, dodatkowego kroku naprzód.

page-lifestyle-liftingcar
page-lifestyle-carseatboy

NASI ZAPRZYJAŹNIENI PIONIERZY BEZPIECZEŃSTWA

Niemiecka, inżynierska precyzja firmy Römer i niepowtarzalne dziedzictwo pracy z przemysłem samochodowym były zawsze podwalinami pod pozycję firmy oraz narzucanie standardów bezpieczeństwa w transporcie dzieci. Ze wspólnej historii przeszliśmy teraz do skoncentrowania się na wspólnej wizji — budowania jeszcze bezpieczniejszej przyszłości.

NASZ MAŁY, SPORTOWY BRACISZEK

Zdajemy sobie sprawę, że dla jednych rodziców wolność to możliwość wypadów za miasto, podczas gdy inni będą chcieli zejść z utartych szlaków. Dlatego tak cieszy nas najnowsze dziecko w naszej rodzinie: Britax BOB.

Britax BOB to wszystko, co dotyczy wspólnego bycia aktywnym. Cokolwiek to dla Ciebie znaczy: spokojne wycieczki, długie biegi czy wyprawy w trudny teren. Bez względu na to, czy pchasz trzy kółka czy pedałujesz na dwóch. Zaprojektowany do szybkiej jazdy. Zaprojektowany na wyboiste drogi. Z Britax Bob to Ty definiujesz wolność.

page lifestyle bobbridge

Gwarancja czystości – od początku do końca

Our Story content image 1coloumn 2

To oznacza, że nasze minimalne wymogi odnośnie do składu produktów wykraczają daleko ponad zalecenia prawne. Oznacza to także, że podczas produkcji przeprowadzamy wielokrotne testy. I oznacza to też, że wszystkie obicia naszych fotelików z kolekcji na rok 2016 powstają w Europie. Made in Europe. Made with care.


Po raz pierwszy

Pierwsze uśmiechy. Pierwsze kroki. Pierwsze noce bez budzenia. Wiemy, że nic nie może równać się z doświadczeniem czegoś po raz pierwszy. Jest to nasz sposób na przekraczanie granic, by Twoja rodzina mogła żyć wedle własnych reguł.

Our Story Firsts 1coloumn

Tak samo jak ECE R44
pierwszy w Europie akt prawny dotyczący norm dla fotelików samochodowych. Pomagaliśmy go tworzyć w 1981 r. Następnie zostaliśmy pierwszą marką w Europie, która wypuściła system bezpieczeństwa zatwierdzony zgodnie z R44.

ISOFIX to kolejny debiutant, z którego jesteśmy dumni.
Wynaleziony przez nas, we współpracy z firmą Volkswagen, w 1997 r. — by zapewnić rodzicom bezpieczniejszy i prostszy sposób montażu ich fotelików samochodowych. Do dziś wyznacza standardy bezpiecznego montażu w całej Europie.

Nasz BOB Revolution PRO – kolejna innowacja firmy Britax.
Pierwszy w Europie wózek zatwierdzony do biegania i jazdy na rolkach,posiadający obrotowe koło przednie. Rodzice mogą pokonywać każdy teren w swoim własnym tempie.

Również nasz KIDFIX XP SICT – przełomowy produkt.
Pierwszy fotelik samochodowy z Grupy 2/3, który w październiku 2013 r. uzyskał „bardzo dobrą” ocenę w kategorii bezpieczeństwo od ADAC i StiWA*.

*Stiftung Warentest i ADAC Motorwelt, 10/2013, używany razem z ISOFIX


Historia wybitnych osiągnięć inżynieryjnych

Our Story Setting Standards

WYZNACZANIE STANDARDÓW

Już od lat 60. ubiegłego wieku odgrywamy ważną rolę w ulepszaniu standardów bezpieczeństwa w motoryzacji i przewożeniu dzieci.

Począwszy od wsparcia w opracowaniu pierwszego na świecie standardu dotyczącego pasów bezpieczeństwa – Standardu Brytyjskiego w 1960 r. Przez wiodącą rolę w pracach nad pierwszą w Europie ustawą dotyczącą przewożenia dzieci – ECE R44 w 1981 r. Oraz nadzór nad jej kolejnymi nowelizacjami aż do obecnej wersji, ECE R44/04. Aż po udział w opracowaniu najnowszej regulacji w dziedzinie bezpieczeństwa – i-Size.

PREKURSORSKIE TECHNOLOGIE

Nasz zespół inżynierów nieustannie stawia czoła wyzwaniom związanym z przewożeniem dzieci i tworzy innowacyjne rozwiązania kształtujące całą branżę.

Od technologii pasów bezpieczeństwa i dynamicznego testowania, które w latach 60. i 70. dały podwaliny pod współczesny przemysł fotelików samochodowych. Aż po całą gamę patentów i prekursorskich osiągnięć. Takich jak opracowanie systemu ISOFIX w 1997 r. we współpracy z firmą Volkswagen. Czy nasz wyjątkowy system antyprzechyleniowy Pivot Link opatentowany w 1999 r. Albo pierwsze na świecie obrotowe koło przednie zastosowane w wózku do biegania w 2005 r. A także ISOFIX+, nasze osiągnięcie z roku 2011, podnoszące bezpieczeństwo systemu ISOFIX dzięki stabilizującemu mocowaniu V-Tether.

page-trailblazing
page history BabySafe

PIONIERSKIE PRODUKTY

Pomagamy wyznaczać i podnosić standardy. Jesteśmy autorami wielu spośród najbardziej zaawansowanych technologii na rynku. Pracujemy razem, by nasza wspólna wiedza ekspercka służyła ciągłej ewolucji produktów ułatwiających codzienne życie rodzicom i ich pociechom.
Od pierwszego w Europie nosidełka dla niemowląt – bezpieczeństwa szytego na miarę i elastycznego środka transportu dla delikatnego pasażera. Przez jeden z najbardziej skutecznych systemów ochrony dla starszych dzieci w fotelikach z wysokim oparciem. Aż po jedyny wózek do biegania godny miana Ironman – najtrudniejszego triatlonu na świecie.