Wbudowana jakość

page header safety quality

Zakup produktu Britax to coś więcej niż tylko kupienie produktu dla dziecka. To także nabycie 50 lat specjalistycznej wiedzy, przeogromnej pasji i niezmiennego oddania pracy – by dać dzieciom to, co dla nich najlepsze.

page-safety-vintagecar

Dziedzictwo motoryzacyjne

Napawa nas dumą to, że jesteśmy inni. Inni niż przeważająca większość producentów fotelików samochodowych, wywodzących się z branży zabawek i wózków dziecięcych. Nasze korzenie sięgają głębiej. Już od lat 30 XX w. byliśmy ściśle związani z rozwijającym się dopiero przemysłem motoryzacyjnym. I to nie tylko przez nasz wkład w innowacje w dziedzinie bezpieczeństwa – jak pasy dla dorosłych czy pierwszy fotelik dziecięcy – ale także przez zaangażowanie w technologie, procesy badawcze i prace inżynieryjne toczące się w samym sercu świata motoryzacji. To właśnie nasze wyjątkowe dziedzictwo zadecydowało o standardach innowacji i doskonałości, które są dla nas tak ważne.

Dowiedz się więcej o naszej historii pisanej przez wybitne osiągnięcia inżynieryjne

Wewnętrzne testy najwyższej próby

Jesteśmy na tyle zaangażowani w projektowanie fotelików samochodowych najwyższej klasy, że mamy własne ośrodki do testów zderzeniowych w Europie, Australii i Ameryce. Nie tylko mamy więcej takich ośrodków niż jakikolwiek inny producent fotelików, ale nawet opracowaliśmy dopasowaną aparaturę pozwalającą nam jeszcze dokładniej testować części składowe produktów.

Od testów zderzeniowych do badań wytrzymałości – nowy fotelik wypuszczamy na rynek dopiero wtedy, gdy mamy pewność, że ochroni Twoje dziecko w trakcie kolizji drogowej z każdej strony, wliczając dachowanie, oraz że wytrzyma intensywne użytkowanie dzień za dniem.

page safety seattest

Testujemy fotelik przy zderzeniach czołowych. Następnie przy zderzeniach tylnych i bocznych. A potem symulujemy dachowanie auta.
Nasze ośrodki umożliwiają symulowanie efektów zderzeń czołowych, tylnych, bocznych oraz dachowania – wszystko przy prędkości sięgającej 65 km/h. Badamy efekty tych zderzeń na poszczególne części ciała, by móc dostosowywać i udoskonalać naszą 360-stopniową ochronę.

Zapinamy. Odpinamy. I powtarzamy to 14 599 razy.
Wiemy, że rodzice chcą całkowitej pewności, że ich dziecko jest bezpiecznie zapięte w foteliku samochodowym w każdej podróży. Dlatego symulujemy zapinanie i odpinanie do 4 razy dziennie przez 10 lat.

Symulujemy 1460 dni przenoszenia fotelika ISOFIX pomiędzy samochodami.
ISOFIX wynaleźliśmy w 1997 r. we współpracy z firmą Volkswagen. Obecnie jest to wyznacznik światowych standardów. Testujemy nasze połączenia ISOFIX przez symulowanie 4 lat codziennego przenoszenia fotelika między dwoma samochodami.

Testujemy fotelik. Testujemy w inny sposób. A następnie — testujemy ponownie.
A nowy fotelik wypuszczamy na rynek dopiero wtedy, gdy mamy pewność, że wszystkie najdrobniejsze szczegóły zostały dopięte na ostatni guzik. Oznacza to dla nas testowanie w różnych konfiguracjach poszczególnych części lub zmontowanych fotelików ponad 250 razy.

Badamy i uczymy się na prawdziwych samochodach.
Około 89% nowych samochodów testowanych przez EuroNCAP w trakcie testów bezpieczeństwa w 2014 roku korzystało z przynajmniej jednego z naszych fotelików. Oznacza to, że nasze foteliki są ciągle testowane w samochodach, którymi jeździcie, a podczas opracowywania produktów korzystamy z najnowszej wiedzy z dziedziny technologii motoryzacyjnych.

Każdy model wózka testujemy w ekstremalnych warunkach: błocie, piasku, na wybojach.
Przepychamy wózki po podłożu identycznym jak piasek i błoto przez 16 godzin. Następnie po 400 km wybojów i wertepów. Potem ich hamulce są włączane i zwalniane 6000 razy.

Stosujemy delikatne tkaniny przez wzgląd na delikatną skórę dziecka.
Sami ustalamy sobie rygorystyczne standardy dotyczące testowania tkanin przeznaczonych do naszych fotelików, wózków i akcesoriów. Idziemy wiele kroków dalej, niż wymagają tego normy prawne: testujemy dużo więcej substancji i przyjmujemy ograniczoną tolerancję. I nieustannie szukamy nowych sposobów, by opracowywać materiały jeszcze lepsze dla delikatnej skóry dziecka.

Testy prowadzimy z udziałem rodziców, nie tylko maszyn.
Opinia konsumentów jest dla nas ważna na wielu etapach wytwarzania produktów. Konsultujemy się z nimi, nie tylko mając na uwadze jakość i funkcjonalność, ale też by mieć pewność, że nie umknął nam żaden drobiazg, który przecież może znacznie ułatwić codzienne użytkowanie. Od uwzględnienia przestrzeni dla dziecka i jego wygody na etapie prototypu aż do wielotygodniowych testów w warunkach rzeczywistych. W procesie opracowywania produktu, ale również po wypuszczeniu go na rynek, analizujemy starannie uwagi rodziców i włączamy tę cenną dodatkową wiedzę w nasze działania.

Testrig 1440x370px

Rygorystyczne oceny zewnętrzne

Produkty poddajemy ocenie nie tylko w ramach surowych testów wewnętrznych – oceniają je też wszystkie wiodące organizacje zajmujące się kwestiami bezpieczeństwa.

Wszystkie foteliki samochodowe Britax spełniają wymogi europejskiego standardu ECE R44/04. Regularnie przeprowadzamy powtórne kontrole i testy, gdy odpowiednie standardy prawne są aktualizowane. Britax posiada także certyfikat firmy DEKRA, co oznacza, że przeszliśmy trudny egzamin u tego niezależnego instytutu kontroli jakości.

Nasze foteliki są przedmiotem ciągłej oceny wiodących europejskich instytucji zajmujących się badaniem produktów, takich jak Which?, Stiftung Warentest czy ADAC.

W trakcie prac nad produktem często zlecamy prywatne testy także firmom zewnętrznym, aby ich niezależne spojrzenie i ekspercka ocena wzbogaciły nasz proces twórczy.

Jesteśmy dumni, że to nasze foteliki są wybierane przez koncerny motoryzacyjne do testów nowych samochodów przeprowadzanych przez niezależną organizację Euro NCAP – w roku 2014 około 89% nowych samochodów przetestowano z fotelikami Britax.

Zostaliśmy także wyróżnieni szeregiem nagród konsumenckich – jak choćby złotą nagrodą magazynu Mother&Baby w 2013 r. za TRIFIX czy złotą nagrodą czasopisma Baby&Pregnancy w 2014 r. za nowatorski DUALFIX.

page-safety-awardlogos

page-trailblazing

Partnerstwo dla bezpieczeństwa

Czynienie świata bezpieczniejszym dla dzieci w podróży to misja wykraczająca daleko poza nasze własne wysiłki oraz produkty, które tworzymy. Dlatego od lat budujemy sieć partnerów i współpracowników – by móc wspólnym wysiłkiem kroczyć naprzód i ułatwiać życie rodzinom na całym świecie.

Współpracujemy z lekarzami, producentami samochodów, organami rządowymi, a także ze światem mediów. Bez względu na to, czy zajmujemy się innowacją, doradztwem czy promowaniem zmian w prawie, wierzymy, że bezpieczeństwo dzieci jest wartością, dla której należy działać wspólnie.

Wiemy z własnego doświadczenia, jak ważni są właściwie dobrani partnerzy. Nasza współpraca z firmą Volkswagen doprowadziła w 1997 r. do opracowania systemu ISOFIX, zmieniając z dnia na dzień oblicze bezpiecznego podróżowania. Od tamtej pory minęło prawie 20 lat, a nasz wynalazek wciąż wyznacza standard bezpiecznego montażu fotelików w skali europejskiej. To idealne zastosowanie naszych zasad w praktyce: Bezpieczniej, Łatwiej, Dla każdego dziecka.


Standardy prawne to dla nas jedynie punkt wyjścia

Chcemy umożliwiać rodzicom dokonywanie świadomych i przemyślanych wyborów. Dlatego ułatwiamy im zrozumienie zasad prawnych rządzących sprzętem, który zapewnia bezpieczeństwo ich dzieciom. Pragniemy też wyznaczać nowe standardy, a nie tylko spełniać te obecne. Z tej przyczyny zawsze wymagamy od samych siebie więcej, niż wymagają od nas przepisy prawa.

Obecnie obowiązują dwie unijne regulacje dotyczące fotelików samochodowych:

  • ECE R44 04 – aktualny standard europejski
  • i-Size – nowa regulacja obowiązująca równolegle z ECE R44/04.
Dowiedz się więcej o ECE R44/04 oraz i-Size
page lifestyle gettingincar