Nasze działania przynoszą zmiany

page-header-safety-difference v2.1

Czasem działanie na rzecz słusznej sprawy pociąga trudne decyzje. Czasami każe nam ono podążać inną ścieżką albo głośno opowiedzieć się przeciwko czemuś, co nie jest według nas wystarczająco dobre. Nie jest to łatwe, ale ważne sprawy takie nie bywają.

page lifestyle girlbubble

Zapewniamy bezpieczeństwo w podróży starszym dzieciom

Jesteśmy przekonani, że dziecko zasługuje na najwyższy poziom ochrony niezależnie od tego, czy ma 9 miesięcy czy 9 lat. Według nas zwykłe podstawki podwyższające nie są wystarczające, gdyż nie zapewniają ochrony głowy dziecka ani nie chronią w czasie zderzenia bocznego. Badania przeprowadzone niedawno przez niezależne organizacje, takie jak Which?, potwierdzają nasze obawy.

Dlatego nie sprzedajemy zwykłych siedzisk. Zaprojektowaliśmy nowatorską linię fotelików z wysokim oparciem – KID. Są produkowane w Niemczech i wyposażone w system ochrony przed uderzeniem bocznym oraz system ochrony głowy. Czołowy produkt serii, KIDFIX XP SICT, jest pierwszym fotelikiem z Grupy 2/3, który otrzymał w testach bezpieczeństwa ocenę „Bardzo dobry”*. Dlatego prowadzimy kampanię na rzecz zmian w prawie, tak aby foteliki z Grupy 2/3 testowano, biorąc pod uwagę wszystkie kąty uderzenia.

*Fundacja Stiftung Warentest oraz magazyn ADAC Motorwelt, listopad 2013, testy z użyciem systemu ISOFIX

Dowiedz się więcej o wyróżnionej nagrodami linii KID

Dowiedz się więcej o 5-punktowych pasach bezpieczeństwa

Prawie 50 lat doświadczenia i ciągłych innowacji technicznych pozwoliło nam zrozumieć najdrobniejsze szczegóły różnych rodzajów kolizji.

Przekonaliśmy się, że 5-punktowe pasy bezpieczeństwa znacznie zmniejszają siły oddziałujące na dziecko podczas kolizji, rozprowadzając je w pięć oddzielnych miejsc na styku z fotelikiem. Uważamy też, że stanowią one najpewniejsze zabezpieczenie przed wyrzuceniem z fotelika, którego wnętrze daje dziecku ochronę podczas kolizji niosących większe ryzyko wypadnięcia (zderzenia czołowe niesymetryczne i dachowanie).

Jesteśmy przekonani, iż system ochrony tułowia – najczęściej stosowana alternatywa dla 5-punktowych pasów – po prostu nie zapewnia tego samego poziomu bezpieczeństwa. Zatem będziemy nadal inwestować w złożony proces projektowania, z jakim wiąże się produkcja 5-punktowych pasów bezpieczeństwa. Jest to więc jedyna forma przypięcia dziecka używana przez nas w fotelikach Grup 0+/1, 1 oraz Grupy 1/2. Również z tego powodu szukamy sposobów na wprowadzenie rozszerzonych 5-punktowych pasów także w fotelikach Grupy 2 i oferowanie fotelików w Grupie 1/2/3.

Dowiedz się więcej o 5-punktowych pasach bezpieczeństwa
page lifestyle carseatgirl

ISOFIX EASY HARNESSING 1440x370px

Bezpieczeństwo jest proste

Jako eksperci rozumiemy, jakie ryzyko niesie za sobą niewłaściwy montaż lub złe przymocowanie fotelika. Jako rodzice znamy rzeczywistość codziennego życia w rodzinie – nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem.

A więc naszą misją jest sprawić, aby bezpieczeństwo było proste. Nieustannie wprowadzamy innowacje ułatwiające rodzicom zapewnienie bezpieczeństwa swoim pociechom w trakcie podróży.

Takie, jak opracowany wspólnie z firmą Volkswagen system ISOFIX, by zaradzić sytuacji, w której aż 70% fotelików samochodowych było mocowanych nieprawidłowo przy pomocy pasów bezpieczeństwa. Nasz system do dziś wyznacza standard w Europie, ulepszony przy użyciu nowych technologii: ISOFIT i ISOFIX+.

Czy nasze technologie napinania – jak system aktywnego napinania (ATS), czuwający nad dzieckiem w czasie podróży, który dopasowuje napięcie w trakcie jazdy, monitoruje i ostrzega, gdy zarejestruje zmianę napięcia oraz system świetlny (LS), dzięki któremu rodzice wiedzą, czy stopień napięcia pasów jest właściwy.

Dowiedz się więcej o rodzinie KING II

Czy nasze wyjątkowe prowadnice pasów bezpieczeństwa dla Grupy 2/3. Stworzyliśmy je, bo wiemy, jak ważne jest, by starsze dzieci mogły zapiąć się samodzielnie przy pomocy pasa samochodowego. Po niedawnej publikacji badania, które podało liczbę dzieci samodzielnie zapinających pasy – często w sposób nieprawidłowy – ponownie przeanalizowaliśmy nasz projekt. Prowadnice są teraz intuicyjne i łatwe w użyciu, co pozwala starszym dzieciom na ich bezpieczne zapięcie samemu*.

*Ekspertyza Irish Misuse Study, 2011, irlandzki Urząd Bezpieczeństwa Drogowego
**Obowiązkiem kierowcy jest zawsze sprawdzić, czy każde z podróżujących z nim dzieci jest poprawnie przypięte.

Dowiedz się więcej o linii KID

Promujemy wydłużenie okresu podróżowania tyłem do kierunku jazdy

Od ponad 20 lat proponujemy rozwiązania umożliwiające bezpieczne podróżowanie tyłem do kierunku jazdy. Dlatego dziś oferujemy szeroki wachlarz fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy, zapewniających zarówno zwiększone bezpieczeństwo, jak i elastyczność.

Zderzenia czołowe należą do najczęstszych wypadków drogowych*. Zaś foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy dają najwyższą ochronę w sytuacji zderzenia czołowego. Szwedzki rząd zaleca, aby dzieci podróżowały w tej pozycji aż do 6 roku życia lub osiągnięcia wagi 25 kg. Jesteśmy zdecydowanie za. Jednocześnie rozumiemy, że każda rodzina ma własny tryb życia i własne potrzeby. Dlatego nasze foteliki do jazdy tyłem do kierunku jazdy są zróżnicowane, by dopasować się do wszystkich dzieci i to tak długo, jak to możliwe.

Szczycimy się nie tylko najszerszą ofertą takich fotelików w Europie, ale i najwyższym stopniem zaawansowania technicznego. Jedynie 9 fotelików pomyślnie przeszło wymagający Test PLUS sprawdzający podwyższoną ochronę głowy i szyi w zderzeniach czołowych. Jesteśmy dumni, że trzy spośród nich to nasze foteliki. MAX-FIX II uzyskał w Teście PLUS certyfikat akceptacji do 18 kg. Natomiast HI-WAY II i MAX-WAY uzyskały certyfikat akceptacji aż do 25 kg. Żadna inna firma tego jak dotąd nie osiągnęła.


*Casimir „Child Car Passenger Fatalities – European Figures and In-Depth Study”; Alan Kirk; Loughborough University, Wielka Brytania; konferencja poświęcona ochronie dzieci w samochodach, Monachium, 2011.

Dowiedz się więcej o przedłużonym podróżowaniu tyłem do kierunku jazdy
page-lifestyle-rearward Römer